Calificarea – Opțiune pentru dezvoltarea durabilă a resurselor umane

steag-uniunea-europeana

CALIFICAREA - Opțiune pentru dezvoltarea durabilă a resurselor umane

Cod SMIS: 51534

Detalii proiect

Obiective: Proiectul “CALIFICAREA - Optiune pentru dezvoltarea durabila a resurselor umane” se deruleaza în cadrul Programului Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, axa prioritara 2 “Corelarea invatarii pe tot parcursul vietii cu piata muncii”, Domeniul major de interventie 2.3 “Acces si participare la formarea profesionala continua”.

Beneficiarul finantarii:  Fundatia Scoala Româna de Afaceri a Camerelor de Comert si Industrie Filiala Braila in parteneriat cu Fundatia Scoala Româna de Afaceri a Camerelor de Comert si Industrie Filiala Vrancea.

Grupul tinta: 700 angajati din diverse domenii de activitate, din care 200 femei, din Regiunile Sud – Est (judetele Braila, Galati si Vrancea) si Sud Muntenia (judetele Calarasi, Giurgiu si Ialomita).

 

Rezultate

REZULTATE ANTICIPATE: 700 angajati informati si participanti la instruire; 665 angajati participanti la instruire certificati; 34 programe de formare furnizate; 95% ponderea persoane certificate, din total participantilor la FPC Materiale de promovare: 300 afise, 1000 pliante, 1000 flyer; 10 conferinte de presa; 10 comunicate de presa; 5 roll up banner; 10 anunturi publicitare.

REZULTATE OBTINUTE:  765 angajati informati si participanti la instruire; 756 angajati participanti la instruire certificati; 34 programe de formare furnizate; 99% ponderea persoane certificate, din total participantilor la FPC Materiale de promovare: 300 afise, 1000 pliante, 1000 flyer; 10 conferinte de presa; 10 comunicate de presa; 5 roll up banner; 10 anunturi publicitare.

 

Activităţi finanţate:

A1. Managementul proiectului

A2. Informare si publicitate

 A3. Autorizarea programelor de formare profesionala

A4. Organizarea sesiunilor de formare profesionala